فرهنگی هنری / اولین دختر مدل عربستانی در هفته مد پاریس
اولین دختر مدل عربستانی در هفته مد پاریس

اولین دختر مدل عربستانی در هفته مد پاریس

دختر ۱۷ ساله متولد جده به عنوان اولین مدل سعودی در هفته مد اوت کوتور پاریس روی صحنه رفت.

تلیده تامر، مدل ۱۷ ساله سعودی تابو شکنی کرد و به عنوان اولین مدل اهل عربستان سعودی در صحنه یکی از مهم ترین رویدادهای فشن سال حاضر شد. تامر این شانس را داشت که آغاز کننده ران وی کالکشن آنتونیو گریمالدی باشد. او با این اتفاق نام خودش را به عنوان اولین مدل عربستان سعودی ثبت کرد.تلیده تامر که از ازدواج یک پدر سعودی و مادر ایتالیایی به دنیا آمده است، بلافاصله پس از نمایشش در هفته مد لباس های سطح بالای پاریس، پستی را منتشر کرد و نوشت: من انجامش دادم! 


او گفت وگویی با مجله هارپر انجام داده و در مورد ورودش به دنیای مدلینگ صحبت کرده است. تامر در حالی که عکسش روی جلد هارپر چاپ شده است، در گفت وگویش با این مجله می گوید: من تصوری از دیدن زنان سعودی در مجلات مد نداشتم ولی حالا این اتفاق افتاد. چرا این کار را نمی توان به شیوه ای انجام داد که به فرهنگ ما احترام بگذارد؟وی می افزاید: از من به عنوان اولین مدل عربستان سعودی یاد می شود. این یعنی من نماینده زنان سعودی هستم و می خواهم خیلی قوی و زیبا به نظر برسم. فکر می کنم زمان خوبی را برای شروع مدلینگ پیدا کردم. حالا من در این صنعت شناخته خواهم شد. 


تامر در پایان گفت وگویش اشاره کرده که قصد دارد برای تحصیل و ادامه فعالیت هایش در زمینه مدلینگ به میلان نقل مکان کند. البته او گفته همچنان نسبت به نگاه برخی از مردم کشورش به حرفه مدلینگ نگرانی دارد ولی امیدوار است که این حرفه کاملا در عربستان جا بیفتد.